Mit várhatsz az Alexander-technika foglalkozásoktól? | Részletes bemutató

Gyakran kérdezik tőlem, mire számíthatnak, ha Alexander-technika foglalkozásra jönnek.

Ebben a videóban részletesen bemutatom, hogyan segítek azoknak, akik változtatni szeretnének a testhasználatukon.

A videóban választ kapsz arra, mire számíthatsz egy Alexander-technika foglalkozáson és hogy

• kik keresnek fel általában

• milyen problémákkal érkeznek a legtöbben

• miben egyedi az Alexander-technika megközelítése

• hogyan épül fel egy foglalkozás

• Mmiért fontos a folyamatos gyakorlás

Szeretnél személyesen is megtapasztalni egy Alexander-technika foglalkozást?

Válassz az alábbi lehetőségek közül!

A videó szövegét el is tudod olvasni

Kik keresnek fel?

Gyakori kérdés, hogy mivel érkeznek hozzám, mit csinálnak az emberek és milyen problémájuk van. A legtöbbjük nagyon sokat ül a nap folyamán. Általában számítógép vagy laptop előtt, irodában vagy home office-ban, van aki szabad időbeosztásban végzi a munkáját, de mindannyian nagyon sokat ülnek.

Tipikus problémák

A legtöbbjükre jellemző, hogy már tapasztal valamiféle kellemetlenséget vagy fájdalmat. Van olyan is, aki a testtartásával elégedetlen, van, aki azt gondolja, hogy görbe, van, aki azt érzi, hogy fáj a dereka, másnak inkább a háta felső része, a válla. Közös bennük, hogy eljutottak egy olyan pontra, ahol szeretnének változtatni. Van, aki tornázik, gyógytornázik vagy jógázik és mellette jön el hozzám, van, aki pedig már több mindent kipróbált, nem igazán jutott megnyugtató eredményre, és további lehetőségeket keres.

Az Alexander-technika egyedisége

Az Alexander technika abban fog nekik segíteni, hogy egy olyan belső figyelmet építenek fel, amit nem csak akkor csinálnak vagy végeznek, amikor abban az 1-1 órás tevékenységben vannak, mint például ezek a kiegészítő, segítő foglalkozások. Hanem egy olyan rendszert tud magáévá tenni, amit napközben is tud alkalmazni. Sőt az a cél, hogy napközben alkalmazza! Hogy a belső és a külső figyelme egyszerre jelen tudjon lenni. Ez Azt jelenti, hogy nem csak elvégzi a feladatát és az megvan és szuper, hanem arra is, hogy hogyan csinálja.

Hiszen a legtöbb problémánk az abból fakad, hogy annyira meg akarjuk csinálni a dolgainkat, hogy mindent bevetünk, nem baj az sem, ha az túlzott feszültséggel jár, nem bajaz sem, ha az fájdalommal jár, akkor is megcsináljuk, …lélegzetvisszafojtva akár, és bizony ebből kell egy picit kinevelnünk magunkat, és más szokásokat felvennünk.

Az Alexander-technika foglalkozások menete

Amikor valaki megérkezik, akkor azonnal a mozgásmintáit nézzük át: hogyan ül, hogyan áll, hogyan működik ez az átmenet, felállás, leülés, hiszen ezt nagyon sokat ismétli mindenki egy nap. Tehát ezek az alapok, amikkel elindulunk. És aztán elkezdjük az Alexander technika alapelveit megtanulni, elkezdünk szünetekkel, irányokkal dolgozni. Elkezdjük erre hangolni az idegrendszerünket és bizony a sok újdonság mellett ezt gyakoroljuk is. Tehát az óra vagy a foglalkozás egyik része ebből áll, és a személyes foglalkozásoknál van még egy olyan rész, ahol fekvésben folytatjuk és ekkor már nincs rajtunk az a „mentális teher”, hogy tartanunk kell magunkat. És ugyanezeket a rendszereket ott is átnézzük, hogy milyen, amikor könnyed egy-egy ízület mozgása, milyen amikor el tudjuk engedni a dolgokat úgy, hogy tónus van, de többletfeszültség nincs.

A folyamat célja

És arra haladunk, hogy ezek az újszerű állapotok, amelyeket egyébként korábbról is ismertünk, megint ismerősek legyenek, és megadjuk a lehetőséget az idegrendszerünknek, hogy ezt válassza a hétköznapokban is. Tehát elkezdjük ezt a szokásátalakítást, ami miatt az Alexander technika megtanulása, én azt gondolom, hogy mindenképpen egy folyamat.

Szeretnél személyesen is megtapasztalni egy Alexander-technika foglalkozást?

Válassz az alábbi lehetőségek közül!

Az állábbi cikkek is érdekesek

A tudatosság és a hála ereje

A tudatosság és a hála ereje

A rohanó mindennapokban gyakran megfeledkezünk arról, hogy megálljunk egy pillanatra és értékeljük azt, amink van....

Alexanderezz!