Játszani hívlak, kedves jelenlegi és leendő tanítványom!
Az Alexander technika megtanulásával egy szabadabb testhasználat felé törekszünk, hogy visszakapjuk a gyermekkorunkból ismert könnyedséget és biztonságot.
Először is képzelj el egy egyenest! A bal oldala jelképezi a létező legfeszesebbet, ami ember lehet; a jobb oldala pedig a legnagyobb szabadságot.
szabadabb
feszesebb
Megállapíthatjuk, hogy nem állhatunk egyetlen egy pontban, hiszen ezeket a tulajdonságokat számos tényező befolyásolja. Vannak olyan momentumok vagy részek, amelyeket inkább balra, másokat inkább jobbra sorolnál. Ezért inkább határozz meg egy intervallumot, egy tartományt, amely igaz Rád.
Amikor Alexander technikát tanulsz, akkor ezeket a határokat a szabadabb érzések felé tágítod és megtanulod észrevenni a korábban nem észlelt feszültségeket.
Régi tartomány: ( )
Új tartomány: [ ]
Ez a kis játék segít megfigyelni és észrevenni, hogy egyes feszültségek örökre elillannak, míg mások tovább vendégeskednek.
Segít abban is, hogy ne azt figyeld, hogy vajon „ott vagy-e már?”, „elérted-e a célt?”; hiszen fontos, hogy semmiképpen se gyötörd Magad, ne okozz ezzel további feszültségeket. Ehelyett ez az apró gondolati játék, ez a kis extra figyelem elősegíti a fokozatos kísérletezést, helyt ad számtalan tapasztalatnak és felszabadulásnak anélkül, hogy az „odaérni/elérni” gondolata elhatalmasodna.
Ne lepődj meg, az is előfordulhat, hogy igen hosszú ideig szükséged van a legfeszesebb állapotra is. Vannak olyan szituációk, amikor mentálisan úgy érezheted, ez a legbiztonságosabb. Mégis fontos, hogy felfedezd, amikor már nincs rá szükség és könnyedén térj vissza a helyesebb használathoz!